Що краще побудувати будинок ніж купити готовий?


Що краще побудувати будинок ніж купити готовий?

Від наших клієнтів часто чую, що краще побудувати будинок ніж купити готовий!

Існує думка, що якщо купувати готовий будинок - це як «кіт в мішку». Можливо ще років 10 тому можна було б з цим і погодиться, але на сьогодні рівень будівництва, використовуваних матеріалів, конкуренція між забудовниками настільки зросла, що кожен прагне до кращого. Вірніше сказати, є нижня межа, нижче якої опускатися не слід, а вона залежить від того, потрібно буде переробляти роботу забудовника або можна щасливо жити в тому, що вже побудовано.

Завжди, коли починається самостійне будівництво будинку, на мою думку, ви повинні бачити який будинок буде на фініші, заздалегідь передбачити всі нюанси й бути готовими знайти відповіді на всі питання які можуть виникнути в процесі будівництва. Якщо у вас є досвід будівництва, знаєте ціни, майстрів і т.д. і ви готові витратити 1-2 роки життя на це, будуйте. Але в будь-якому випадку, навіть якщо вирішите будувати будинок самі та замовити проєкт у проєктної організації, в 90% випадків буде дуже велика кількість питань.
З початку цього року ціни на матеріали зросли на 20-30%.
Забудовник завжди купує матеріали з дисконтом і точно знає де купити краще. Так, всі забудовники працюють із заробітком, але коли будинок побудований у забудовника є його собівартість, він складається з найкращої ділянки, найкращих цін на матеріали, власної робочої сили й заробітку. На мій погляд, це вигідніше, ніж самому купувати матеріали або наймати робочу силу і техніку, контролювати весь процес.

Якщо ви вибираєте ділянку через відкриту рекламу, знайте, його вже відкинули всі забудовники. Причини можуть бути різні, від завищеної вартості або невдалої локації, до проблем з самою ділянкою.
Всі забудовники вважають собівартість виходячи з реальних витрат, а не виходячи з вартості на майбутній період. Всі ціни ростуть, і попит теж. І ті будинки які будуються зараз будуть дорожче тих, які зараз у продажу.

Якщо робити підсумки, я рекомендую розглядати будинки, які вже побудовані. Бажано орієнтуватися на середній ціновий сегмент. Є торг, його ніхто не скасовував. А ще є розстрочка, про неї теж можна домовлятися. Чекаємо Вас у нас в офісі.

Сергій Артем'єв